Eğitim

İyi Bir Basketbol Kampının Sahip Olması Gereken 8 Özellik

 

 

Oyuncular Sürekli Meşgul Olmalı.İyi bir kampta, oyuncular sürekli meşgul olacaklardır.

Etrafta çok az durmalı ve özellikle sıra beklememeliler. 200 oyuncunun olduğu bir kampta sıraya girmekten ve sıranızı beklemekten daha kötü bir şey olamaz. Eğer bir kampta çok sayıda oyuncu varsa, işini iyi yapanlar çok iyi organize olacak ve herkesi aktif tutacaktır.

  • Oyuncular Dinlemeli İyi bir kamp eğitmeni oyuncularla bağlantı kurmanın ve onların dikkatini çekmenin bir yolunu bulacaktır. Eğer tüm oyuncular sessiz ve gözü hocalardaysa, bu muhtemelen iyi bir kamptır. İyi kamplarda, oyuncuların dikkatini nasıl çekeceklerini ve onları nasıl eğiteceklerini bilen eğitmenler vardır.
  • Oyuncu Gelişimine Odaklanmalı İyi bir kamp, hangi koç veya takım için oynadığınıza bakmadan size yardımcı olacak temel bilgileri, becerileri, atletizmi ve zihniyeti öğretecektir. Başka bir deyişle, kamp eğitmenleri oyuncu gelişimi konusunda uzman olmalı ve bu tüm kampın odak noktası olmalıdır.
  • Fazla Tekrarlar Olmalı En iyi basketbol kampları size muazzam sayıda tekrarlar sunar. Öğrenmenin en iyi yolu; duymak ve yapmaktır. Yeni bir yetenek geliştirmek için binlerce tekrar yapmalı ve yeni kas belleği geliştirmelisiniz. İyi kamplar size çok sayıda tekrar yapma imkanı sunacaktır.
  • Antrenörler Aktiftir Bir kamp sadece çalışan insanlar kadar iyidir. İyi kamplar, her şeyin düzgün bir şekilde yapıldığından emin olmak için etrafta dolaşan antrenörlere sahiptir. Baş antrenör, tüm asistanların işlerini düzgün yaptığından ve oyuncuların geliştiğinden emin olmalıdır. İstediğiniz son şey, diğer antrenörler ile küçük konuşma yapan ve hatta kampta eksik olan baş eğitmen. Tüm zamana adanmış ve çalışmalılar.
  • Oyuncuların Ellerinde Her zaman Basketbol Topu Olmalı

Kampın çoğunluğunda her oyuncunu elinde bir top olmalı. Zaman Zaman iki top bile gerekebilir (Top kontrolü için). Bazı çalışmalar için top her zaman gerekli değildir (Çeviklik, savunma, kat etme, perdeleme). Ancak hücuma daha iyi çıkabilmek için kampın büyük bölümünde elinizde topa ihtiyacınız olacaktır.

  • Karakter Gelişimi

Başarılı kamplar her zaman oyunculara hayatla ilgili dersler öğretir ve karakter oluşumunda yardımcı olur. Basketbol oyunculara hayatla ilgili çok şey öğrenmeleri için fırsat tanır. Her oyuncu NCAA D-1 ‘de forma giyemez veya profesyonel olamaz.Ancak kamptaki her bir oyuncu hayatla ilgili çok şey öğrenecek fırsat  bulur, karakter gelişiminde ve daha iyi bir insan olmakla alakalı şeyler öğrenir.

  • Oyuncular Basketbolun Zihinsel Yönlerini Öğrenir

Başarılı bir kamp oyunculara basketbolun mental yönlerini öğreterek oyuncuların zihinsel gelişimde rol oynar. Oyunculara liderlik, hatalara rağmen oynamaya devam etme, dayanıklılık ve takım çalışması öğretilmelidir. Mentalite, basketbolun göz ardı edilmemesi gereken çok büyük bir parçasıdır.

Kaynak: usab.com

Share